Archiv aktualit

8. 12.
2011
Promítání Barma - země pagod a nesvobody + FOTOGALERIE

Promítání na téma Barma - země pagod a nesvobody se uskutečnilo ve čtvrtek 8. prosince 2011 od 17 hodin v Salonu Královéhradeckém.

Pozvánka

Promítání v Salonu

V.Šilhánková a M.Pondělíček

Publikum

Promítání

M.Pondělíček

Země pagod 1

Země pagod 2


2. 12.
2011
Originální materiál - "Zprávy o postupu" při výstavbě a podpoře škol pro chudé v Kambodži v rámci spolupráce s organizací Cambodian School Project, se kterou vzniká i Střední technická škola v Puoku podpořená z ČR.

1. 12.
2011
SOLARTAXI

Promítání filmu z cyklu Jeden svět proběhlo  v Salonu Královéhradeckém ve čtvrtek 1.12. od 17 hodin.


25. 11.
2011
Tečka a vykřičník za sbírkou „Pero pro Klause“ - tisková zpráva

Sbírka tužek, propisek a dalších psacích potřeb ke Dni Země (v dubnu 2011) spuštěná organizací Civitas per Populi o.s. a ukončená v červenci tohoto roku ke Dni životního prostředí zaznamenala úspěch a bude zřejmě pokračovat v příštím roce navazující akcí.

Tisková zpráva

Celkem bylo vybráno přes 600 kusů fungujících tužek a propisek, které byly v rámci návštěvy Kambodži (Jihovýchodní Asie - Indočína) předány dvěma základním školám pro chudé v těžce zkoušeném regionu Siem Reap (cyklon a následné rozsáhlé záplavy -viz odkaz -  http://www.phnompenhpost.com/index.php/2011110752594/Special-Reports/cambodia-remains-an-afterthought.html).

Psací potřeby a další na místě dokoupené pomůcky obdrželi v „plovoucí“ Khmersko-vietnamské škole pro nejchudší děti rybářů a ve zcela vyplavené škole u obce Poum Steung (viz novinový odkaz v příloze) pro chudé děti zemědělců.

Oblast po záplavách přišla o setbu rýže a o obytné i pracovní stavby a vše je tu nutno prakticky budovat znovu. Navíc světová humanitární pomoc do těchto oblastí nebyla prakticky distribuována a děti i dospělí zde žijí v provizorních podmínkách na hranici přežití.

Vzhledem k ohlasům sbírky a k potřebě pomoci místním dětem v cestě ke vzdělání je připravena na začátek příštího roku Tříkrálová sbírka, kterou organizace Civitas per Populi spustí v lednu 2012.

Doufáme, že se podaří shromáždit další prostředky ku pomoci a vzdělání dětí které nějakou cestou dopravíme do Kambodži. Vnímáme připravovanou sbírku pro děti postižené záplavami jako významný počin k Desetiletí od katastrofálních záplav v České republice v roce 2002. I my jsme tehdy uvítali jakoukoliv účinnou pomoc.

 

 

Za sdružení Civitas per Populi

Mgr. Michael Pondělíček

předseda sdružení


22. 11.
2011
Přednáška na téma ZELEŇ VE MĚSTĚ/MĚSTO V ZELENI

Dne 24.11.2011 od 17 hod. se v Salonu Královéhradeckém konala přednáška Mgr. Michaela Pondělíčka na téma městské zeleně.

Pozvanka