Archiv aktualit

22. 12.
2011
Program na 1.čtvrtletí roku 2012

Pro nadcházející rok 2012 jsme si pro Vás připravili zajímavé výstavy, besedy, promítání a přednášky. Těšíme se na Vás!

Program 1.čtvrt.2012 Civitas per Populi


22. 12.
2011
Současný pohled na změnu klimatu

Beseda s klimatologem RNDr. LadislavemMetelkou, Ph.D., vedoucím oddělení meteorologie a klimatologie,  Českého hydrometeorologického ústavu, pobočka Hradec Králové.

Foto:  M.Pondělíček a L.Metelka

L.Metelka v Salonu

Publikum

Beseda o klimatu


18. 12.
2011
Odchod Václava Havla nás zasáhl a vnesl stín do již rozbouřených dnů konce roku 2011.

Naše organizace se vždy hlásila ke kulturním i humanitním tradicím Střední Evropy, které byly reprezentovány v našich myslích také spisovatelem, dramatikem, prezidentem i disidentem Václavem Havlem. Nepředstavovali jsme si, že „odcházení“ Václava Havla skončí jednoho dne jeho skutečným odchodem. Bereme jeho morální odkaz a kredit u nás i ve světě za součást naší kultury i života a to nás vedlo také k řadě činů a činností spojených s pojetím humanismu jako takového.


15. 12.
2011
Beseda s Ing. Václavem Jiráskem, ředitelem Povodí Labe

se uskutečnila v Salonu Královéhradeckém ve čtvrtek 15. prosince 2011 od 17 hod.

Pozvánka


12. 12.
2011
„MOBILY JDOU DO NEBE TAKÉ V HRADCI!“

Tisková zpráva k ukončení projektu a SOUTĚŽE PRO TŘÍDNÍ KOLEKTIVY 2. STUPNĚ Základních škol v Hradci Králové a o odměně pro vítězné děti

 

Občanské sdružení CIVITAS PER POPULI (provozovatel ekoporadny Salon Královéhradecký) za podpory neziskové společnosti pro sběr elektroodpadu ASEKOL s.r.o. vyhlásilo letos v rámci své činnosti soutěž pro třídní kolektivy žáků 2. stupně ZŠ v Hradci Králové ve sběru nefunkčních mobilních telefonů a další drobné elektroniky (fotoaparáty, TV ovladače, MP3 přehrávače apod.). 

Soutěž ve školách probíhala od 3. do 31. října 2011 a aktivně se do ní zapojilo 5 základních škol v Hradci Králové tedy celkem 14 zdatných třídních kolektivů.

Celkem bylo nasbíráno 860 ks mobilních telefonů, TV ovladačů, MP3 přehrávačů, fotoaparátů a další drobné elektroniky, které byly již odvezeny k recyklaci, případně po opravě budou znovu použity v rámci donorské činnosti společnosti ASEKOL (mobily do dětských domovů, silně postiženým invalidům, atp.) a některé zajímavé kousky ze sbírky skončí v Muzeu elektrospotřebičů, ze kterého byla část vystavena v létě i v Hradci Králové.

Vítězná třída v soutěži v Hradci Králové, tedy třída 7.B Základní školy Jiráskovo náměstí po vyhodnocení výsledků ale dostala nejen Pamětní Diplom, ale dne 9.prosince prožila veselé dopoledne v Novohradeckých městských lesích na Mazurových chalupách pod názvem „Cesta lesem“. Dalšími třídami v pořadí byly7.A a 9.B ze stejné základní školy.

Veselé dopoledne v lese začalo bohužel pro vítězné sedmáky deštivě, takže začátek strávili v Mazurově chalupě. K právě končícímu Mezinárodnímu roku lesa (2011) ukázal dětem pan Dostál z Městských lesů Hradec Králové (spolupořadatelé závěrečné akce pro děti) různá lesní zvířata, ptáky, hry a další.

V rámci „veselého dne v lese“ úspěšných žáků – sběratelů staré elektroniky dostaly děti od sdružení CPP také velký dort ve tvaru postaršího mobilního telefonu, který je nadchl.  Půlden v lese při hrách, kvízech a vycházkách uběhl velmi rychle ale i tak zbylo na závěr ještě trochu času na opékání špekáčků a popovídání u ohně. Přes nepřízeň počasí závěrečná akce pro děti dopadla úspěšně a sedmáci budou mít přes zimu na co vzpomínat.