Archiv aktualit

19. 1.
2012
Přednáška Prof. Mirko Bauma spojená s vernisáží výstavy prací studentů Technické univerzity v Cáchách + FOTO z přednášky

Profesor Baum je mj. autorem návrhu lávky přes Orlici v Hradci Králové, která by se měla stavět u Zimního stadionu. Přednášku pořádalo o.s. Civitas per Populi ve spolupráci s Odborem hlavního architekta Magistrátu města Hradec Králové. Přednáška a vernisáži se uskutečnila ve čtvrtek 19. ledna 2012 od 17 hodin v přednáškovém sále Muzea Východních Čech v Hradci Králové. Výstava trvala do konce února v Salonu Královéhradeckém.

Pozvánka

Fotografie z přednášky profesora Mirko Bauma (19.1.2012): 

Úvodní slovo - M. Pondělíček

Profesor Mirko Baum

Přednáška v Muzeu

Publikum v Muzeu

Přednáška profesora Mirko Bauma

Tisková zpráva
V Hradci Králové 20. ledna 2012

Ve čtvrtek 19. ledna 2012 uspořádalo sdružení Civitas per Populi ve spolupráci s Odborem hlavního architekta města pro veřejnost přednášku architekta Mirko Bauma - profesora na Technické univerzitě v Cáchách. Přednáška s neobvyklým názvem „O včelách a šroubech“ byla rozdělena mezi pana profesora a jeho kolegu architekta Davida Baroše. Jak profesor Baum s nadsázkou řekl, pohovořil „o včelách“ a jeho mladší kolega „o šroubech“. „Včely“ představovaly pohled na filosofii práce architekta od nejmladších profesních let v tzv. „školičce atelieru SIAL“ architekta Hubáčka v Liberci, přes realizace ocelových konstrukcí v Německu či Španělsku až po projekt lávky přes Orlici projektovaný v Hradci Králové. Lávka přes Orlici u Zimního stadionu pak byla podrobněji představena architektem Barošem jako lehká ocelová konstrukce, promyšlená a designově propracovaná až do posledního šroubu. S výstavbou lávky v Hradci Králové se započne již letos na jaře a Hradečané se mohou těšit na opravdu skvělou architekturu, která jistě esteticky obohatí Salon republiky.
Přednáška architektů Bauma a Baroše byla skutečným zážitkem nejen pro architekty, ale i pro další posluchače, kterým prozářila jinak nevlídný zimní večer.

Výstava prací studentů profesora Bauma
Přednáškou byla zahájena výstava prací studentů profesora Mirko Bauma z Technické univerzity v Cáchách, kteří zpracovávali dvě „hradecká“ témata – rekonstrukci koželužny v Kuklenách a říční plovárnu na Slezském předměstí. Výstavu můžete shlédnout v Salonu Královéhradeckém (Gočárova 20) od 20. ledna do konce února.


 


17. 1.
2012
Tříkrálová sbírka psacích potřeb ve prospěch kambodžských školáků potrvá až do 17. ledna

V loňském roce jsme uspořádali sbírku "Pero pro Klause" a sešlo se několik set per, tužek a pastelek, které jsme předali kambodžským dětem. Přidejte se prosím i Vy a přijďte se podívat na výstavvku o Kambodže a rozestavěnou českou školu ve městě Puok a přineste s sebou alespoň jednu tužku pro kambodžské školáky.

Fotografie: Kambodžský večer + Probíhající sbírka ZDE:

Salon královéhradecký

Výstava v Salonu

Tříkrálová sbírka pro kambodžské školáky

Kambodžský večer 5.1.2012

Kambodzsky vecer_pozvanka

Sběrem psacích potřeb byla dne 5. ledna v předvečer Tří králů zahájena sbírka ve prospěch kambodžských školáků. Tato sbírka úspěšně navazuje na dřívější aktivity sdružení Civitas per Populi související s podporou vzdělávání chudých obyvatel Kambodže. Aktivity sdružení jsou orientovány na tuto zemi, protože je jedna z nejchudších na světě a vloni na podzim navíc byla postižena ničivým tajfunem, který zaplavil i část Thajska.
Hostesky vybíraly v centru města a na magistrátu tužky, propisky a další pomůcky. Hned první den sbírky se tak sešlo v Salonu Královéhradeckém na stole okolo tisíce kusů psacího náčiní, gum a ořezávátek. To vše i přesto, že celý den v ulicích města zužila vichřice s deštěm a promrzlé hostesky (praktikantky z Univerzity HK) se několikrát vracely do Salonu ohřát. Někteří mimohradečtí příznivci sbírky zaslali své dary již v předstihu poštou a další zásilky jsou již ohlášeny.
První sbírkový den byl ukončen posezením u fotografií ze skutečného života chudých kambodžských dětí a nad miskou sladkostí dovezených jako drobný dárek pro přispěvatele.
Centrum sbírky se nachází v Salonu Královéhradeckém (provozovaném sdružením Civitas per Populi), Gočárova 20, Hradec Králové (vedle Mléčných lahůdek na Ulrichově náměstí). Sbírka bude pokračovat do 17. ledna, stejně jako výstava fotografií, pohlednic a předmětů dovezených z Kambodži. Už počátkem února budou výsledky sbírky předány dětem v kambodžské provincii Siem Riep.
Další přispěvatelé sbírky psacích potřeb jsou vítáni každý všední den od 14 do 18 hodin v Salonu Královéhradeckém.
 


12. 1.
2012
Já, moje romská rodina a Woody Allen

Další promítání filmu z festivalu Jeden svět se bude konat v Salonu Královéhradeckém již v tradičním čase - tedy ve čtvrtek (12. ledna) od 17 hodin.

FOTO z promítání zde:

Publikum 1

Publikum 2

Publikum 3


23. 12.
2011
Vydali jsme novou publikaci - Indikátory udržitelného rozvoje pro města a obce - více podrobností naleznete v sekci Nakladatelství

22. 12.
2011
Současný pohled na změny klimatu

Diskuse se specialistou – klimatologem RNDr. Ladislavem Metelkou, Ph.D., vedoucím oddělení meteorologie a klimatologie,  Českého hydrometeorologického ústavu, pobočka Hradec Králové na téma Současný pohled na změny klimatu proběhla v Salonu Královéhradeckém ve čtvrtek 22. prosince 2011 od 17 hod.

Pozvánka