Archiv aktualit

10. 5.
2012
Šitkredit

Promítání dokumentárního filmu o dluzích do konce života proběhl v Salonu Královéhradeckém ve čtvrtek 10.5. od 17 hodin. 

pozvánka

Vzali jste si půjčku a zaplatíte mnohonásobek? Budete ji spláce to konce života? Příjdete pro pár tisíc o dům? Příběhz lidí, kteří se topí v dlužích. Raper Chang rapuje o Šitkreditu. Nahlédněte do systému!


3. 5.
2012
Zemřít ukamenováním

Promítání filmu z festivalu Jeden svět se uskutečnilo v Salonu Královehradeckém tradičně ve čtvrtek 3. května od 17:00.

Trest smrti ukamenováním mohou v Íránu dostat ženy a někdy i muži, kteří se provinili cizoložstvím, prostitucí či zabitím v sebeobraně. Advokátka Šadí Sadrová, novinářka Asijeh Aminiová a další aktivistky za práva žen se snaží pomáhat těm, které byly odsouzeny k tomuto nehumánnímu, ponižujícímu a velmi bolestivému způsobu popravy. Jejich práce je však obtížná - sesbírat důkazy je téměř nemožné, neboť íránská vláda se snaží vše ututlat vzhledem ke kritice, kterou ji zahrnují mezinárodní organizace zabývající se lidskými právy. Dokument režisérů Farida Haerinejada a Mohameda Rezy Kazemiho vypráví příběh několika žen, které díky pomoci Šadí a její neziskové organizace unikly trestu smrti ukamenováním. Lejla Mafi, Parissa a Nazanin se v očích íránského trestního zákoníku "provinily" sexuálním stykem s příbuzným, cizoložstvím a zabitím. Lejlu znásilnil její bratr, Parissu prodával manžel a Nazanin bránila sebe a svojí neteř při pokusu o znásilnění. Změnit zavedenou praxi není snadné, ale íránské ženy se nevzdávají, byť pro ně samé znamená veřejná obhajoba ženských práv obrovské riziko. Film získal na letošním Berlinale Cenu za mír a spravedlnost (Peace Award for Justice).


26. 4.
2012
Výstava studentských prací "TVAR-NETVAR" + vernišáž

V Salonu Královehradeckém proběhla ve čtvrtek 26.4. od 17:00 vernisáž k připravované výstavě školních prací studentů oboru produktový design Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové s názvem TVAR-NETVAR, kterou můžete navštívit také v Salonu Královehradeckém na Gočárově třídě od 26.4 do 16.5. kterýkoliv všední den mezi 14:00 - 18:00

Na obě akce není nutná předešlá domluva či rezervace. Na výstavu je vstup zdarma.

Pozvánka

Foto1

Foto2

Foto3

Foto4

Foto5

Foto6


12. 4.
2012
Diskusní večer na téma VSTOUPÍ HRADEC DO UNESCO?

Proběhl zajímavý diskusní večer na téma VSTOUPÍ HRADEC DO UNESCO?, který proběhne již tradičně ve čtvrtek 12. dubna v Salonu Královehradeckém v 18:00.

pozvánka

foto1

foto2

foto3


9. 4.
2012
NE těžbě břidlicových plynů na Broumovsku!
Přidali jsme se ke Koalici STOP HF proti těžbě břidlicových plynů na Broumovsku ... připojte se i vy a pomozte zachránit krásný kout východních Čech! Více informací najdete na http://www.ne-plyn.hys.cz/