Archiv aktualit

12. 9.
2013
Z popelnice do lednice - promítání filmu z festivalu Jeden svět

Zveme Vás na další promítání filmu z festivalu Jeden svět, které začne v 18:00 v Salonu Královehradeckém.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Film Z popelnice do lednice vznikl v roce 2011 v Německu. Režisér Valentin Thurn ve filmu poukazuje na nepříjemné skutečnosti o našem vztahu k jídlu a odpadkům a zároveň se snaží najít možnost, jak tuto situaci řešit.


30. 8.
2013
Přípravný kurz architektury a stavitelství už brzy začne!

Přípravný kurz začíná 5. října 2013 v 9:00. Zájemci mohou svou přihlášku na e-mail civitasperpopuli@gmail.com. 

Více informací zjistíte na http://www.civitas-group.cz/skola-architektury/


30. 8.
2013
Vernisáž výstavy Island

Zveme Vás na vernisáž výstavy mladých cestovatelů z Hradce Králové s názvem Island. Vernisáž proběhne v Salonu Královehradeckém od 18:00. Samotná výstava potrvá až do 18. září 2013.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pozvánka


27. 8.
2013
Program na druhé pololetí 2013

Civitas per Populi přeje krásný a barevný podzim a těší se na Vaše návštěvy akcí v Salonu Královehradeckém.

Děkujeme za přízeň!

Program


27. 6.
2013
Vzdám to až zítra - promítání filmu z festivalu Jeden svět

Civitas per Populi Vás zve na promítání filmu z festivalu Jeden svět, které se uskuteční v 18:00 v Salonu Královéhradeckém.

recenze:

Je možné, aby byl někdo odsouzen k trestu smrti za zločin, který s největší pravděpodobností nespáchal? Navíc v situaci, kdy není jasné, zda se onen zločin, vzhledem k tomu, že neexistují těla obětí, důkazy ani průkazná svědectví, skutečně stal? Film Vzdám to až zítra vypráví osobní příběh mladého muže Paca Larrañagy, odsouzeného k trestu smrti během ostře sledovaného procesu společně s šesti dalšími mladíky za údajný únos, znásilnění a vraždu dvou sester na filipínském ostrově Cebu. Je brilantní ukázkou toho, kam až může zajít společenská a politická poptávka po rychlém nalezení a odsouzení pachatelů zločinu, který v červenci 1997 otřásl filipínskou veřejností. Ukazuje také, jak absurdních, až groteskních podob může nabýt zkorumpovaný a zmanipulovaný právní a soudní systém, navíc podpořený rozsáhlou účelovou mediální kampaní a všeobecnou hysterií. Vynikající dokument sleduje po třináct let soudní procesy a následné snahy o osvobození nevinných. Víc než cokoliv jiného však ukazuje nezlomnou sílu ducha Paca Larrañagy a jeho rodiny v jejich snaze po dosažení spravedlnosti