Archiv aktualit

30. 8.
2013
Vernisáž výstavy Island

Zveme Vás na vernisáž výstavy mladých cestovatelů z Hradce Králové s názvem Island. Vernisáž proběhne v Salonu Královehradeckém od 18:00. Samotná výstava potrvá až do 18. září 2013.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pozvánka


27. 8.
2013
Program na druhé pololetí 2013

Civitas per Populi přeje krásný a barevný podzim a těší se na Vaše návštěvy akcí v Salonu Královehradeckém.

Děkujeme za přízeň!

Program


27. 6.
2013
Vzdám to až zítra - promítání filmu z festivalu Jeden svět

Civitas per Populi Vás zve na promítání filmu z festivalu Jeden svět, které se uskuteční v 18:00 v Salonu Královéhradeckém.

recenze:

Je možné, aby byl někdo odsouzen k trestu smrti za zločin, který s největší pravděpodobností nespáchal? Navíc v situaci, kdy není jasné, zda se onen zločin, vzhledem k tomu, že neexistují těla obětí, důkazy ani průkazná svědectví, skutečně stal? Film Vzdám to až zítra vypráví osobní příběh mladého muže Paca Larrañagy, odsouzeného k trestu smrti během ostře sledovaného procesu společně s šesti dalšími mladíky za údajný únos, znásilnění a vraždu dvou sester na filipínském ostrově Cebu. Je brilantní ukázkou toho, kam až může zajít společenská a politická poptávka po rychlém nalezení a odsouzení pachatelů zločinu, který v červenci 1997 otřásl filipínskou veřejností. Ukazuje také, jak absurdních, až groteskních podob může nabýt zkorumpovaný a zmanipulovaný právní a soudní systém, navíc podpořený rozsáhlou účelovou mediální kampaní a všeobecnou hysterií. Vynikající dokument sleduje po třináct let soudní procesy a následné snahy o osvobození nevinných. Víc než cokoliv jiného však ukazuje nezlomnou sílu ducha Paca Larrañagy a jeho rodiny v jejich snaze po dosažení spravedlnosti


27. 6.
2013
Program na příští čtvrtletí

Civitas per Populi přeje krásné léto a těší se na Vaše další návštěvy akcí v Salonu Královéhradeckém. Děkujeme za Vaší přízeň!

program na 3. čtvrtletí 2013


20. 6.
2013
Představení vycházkového okruhu po současné architektuře města Hradce Králové, vycházku povede Mgr. Petr Šilhánek

Civitas per Populi Vás zve na akci konanou 20. června na vycházkovém okruhu v Hradci Královém. Sraz bude v 18:00 v Salonu Královéhradeckém. Těšíme se na Vás při příjemné procházce. Pozvánka na akci.

program na měsíc červen